Talveaiad

Talveaed

Traditsiooniline talveaed on maja küljes olev juurdeehitis, millel nii seinad kui ka katus on klaasist. Katusealust saab aastaringselt kasutada ja Eesti heitlike ilmade juures on see mõnus ajaveetmise koht.  Talveaeda kavandades tuleks põhjalikult läbi mõelda, milleks seda soovitakse kasutada:

  • Külaliste vastuvõtuks (nt aiapidude pidamiseks)

  • Perega koosolemiseks / einestamiseks

  • Lastele hubaseks mängukohaks iga ilmaga

  • Õdusaks lugemistoaks

  • Taimede kasvatamiseks jne.

Sellest sõltub, milline temperatuur peaks talveaias valitsema ehk millises maja küljes see võiks paikneda ning kui kõrged peaksid olema seinad. Ehkki talveaed tundub esimesel hetkel luksusliku ja kuluka  ideena, vähendab talveaed tegelikult maja soojakadusid ning küttekulusid – see maja sein, kus paikneb talveaed, on tuule ja külma eest kaitstud.

Pakume talveaedadeks ühekordse klaasiga nii-öelda külmasid lahendusi, mille seinteks on avatavad  terrassiklaasid (raamidega või raamideta süsteem).

Pakume ka klaaskatusega talveaedu

Katuse veetihedus tagatakse spetsiaalselt klaaskatustele väljatöötatud Schüco 50 mm laiuse  profiilisüsteemiga. Toetuspind klaasile on kolmest küljest, esimene serv jäetakse lahtiseks ja see võib  ulatuda kuni 200 mm üle katuse esiserva. Talveaia lõplik hermeetilisus tagatakse klaaside liitekohtadele kleebitava butüültihendiga; küljeprofiilid ja seinaühendused viimistletakse katteplekkidega.